Męskie Koszule Klasyczne

20 kwietnia, 2021 by - Uncategorized

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które zastąpiły efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.